“За кадром”: в Одесі покажуть проект про жінок в українському кінематографі

У рамках 9-го Одеського міжнародного кінофестивалю галерея Invogue представить арт-програму фестивалю проектом «За кадром».

Галерея Invogue вже вдруге стала офіційним партнером і куратором арт-програми Одеського міжнародного кінофестивалю. На честь цього у просторі відбудеться спеціальна візуальна та освітня програма.

 

 Фото: Фейсбук-сторінка галереї Invogue

Виставка «За кадром» –– про жінок в українському кінематографі, які створювали історію кіно, залишаючись по той бік екрану. Нам відомі актриси першого плану, чиї імена вписані в цю історію, але у кіновиробництві бере участь багато жінок, які перебувають по інший бік камери. Це операторки, режисерки, костюмерки, декораторки, художниці та інші. Завдяки цим талановитим професіоналкам фільми, які ми любимо, вийшли саме такими.

Героїні проекту: Юля Лазаревська, Інна Биченкова, Світлана Зінов'єва, Ольга Самолевська, Наталя Ворожбит, Марися Нікітюк, Надія Парфан, Катерина Горностай, Вікторія Бондар, Марина Врода та Кіра Муратова.

Автори проекту вирішили звернутися до жінок, чиї професії нерозривно пов'язані з кіно, та розповісти їхні історії. Дізнатися про їхній внутрішній світ, спогади та натхнення. Цей проект відкриє завісу історій, що не були розказані.

Проект має i художню складову – молоді українські художники, учасники проекту «За кадром», намалюють «портрети історій», розказаних героїнями. Серед авторів: Алевтина Кахідзе, Микита Кравцов, Катерина Філімонова, Марія Куликовська, Роман Михайлов, Дмитро Ерліх, Інна Хасілева, Олексій Яловега, Ксенія Гнилицька i Ніна Мурашкіна.

Проект представлений у вигляді інтерв'ю, де героїні діляться своїми спогадами та думками з приводу кіноіндустрії. Кіра Муратова представлена ​​серією спогадів колег, які були з нею близькі та тісно працювали. 

Виставка буде супроводжуватись програмою подiй – фільмами та зустрічами із жінками зі світу кіно, які зможуть з різних точок зору розказати про свій досвід в українському кінематографі та згадати найважливіші для них кінокартини. 

У програмі подiй: кінооператорка та продюсерка Світлана Зінов'єва розповість про авторське, документальне та експериментальне кіно, яке важко комерціалізувати; кінорежисерка, сценаристка та поетеса Ольга Самолевська представить фільм Stabat Mater – розповість, як він створювався і прочитає вірші власного авторства; також відбудеться показ фільму «Останній портрет» та дискусія з мистецтвознавицею Євгенією Моляр. 

Де: місто Одеса, галерея Invogue, вул. Катерининська, 25
Коли: з 15 липня по 5 серпня, щоденно з 11.00 до 20.00

Вхід вільний.