За що колишні працівники Національної галереї Лондона судяться з музеєм?

Виступаючи проти того, що вони називають «експлуатацією "фіктивної" самозайнятості в мистецтві», двадцять сім художників і викладачів мистецтва продають на аукціоні оригінальні твори, щоб зібрати гроші для позову проти Національної галереї Лондона, яка, як стверджує група, звільнила їх несправедливо і без пільг у жовтні минулого року після того, як неправильно офіційно визначила їх як тимчасових позаштатних працівників. Ця справа могла б стати прецедентом для неофіційного працевлаштування в публічному секторі і прав працівників у сфері мистецтва, де люди часто стикаються з експлуатацією на неоплачуваній або низькооплачуваній роботі.

 

Фото: incomartour.com.ua


Видання Artnet повідомляє, що заявники працювали у відділі освіти галереї на позаштатній основі, але тепер просять визнати їх повноцінними робітниками для ретроактивного отримання мінімальної заробітної плати, оплачуваної відпустки та лікарняних днів і захисту від розірвання договору.

 

«У нас є підстави вважати, що Галерея протягом декількох років цілеспрямовано намагалася ухилитися від присудження нам статусу офіційного працевлаштування, — написали в онлайн-заяві колишні фрілансери, які працювали в галереї не менше десяти років і зібралися під назвою NG27. — Ми отримували гроші від Національної галереї, нас обкладали податком, ми носили пропуски співробітників. Ми повинні були відвідувати навчання персоналу і командні зустрічі і отримували офіційні відгуки про нашу роботу. Але у нас не було гарантій зайнятості або працевлаштування». Їхня справа була заслухана на попередньому слуханні в липні.


Після тридцяти двох днів, їхня краудфандингова кампанія, як зазначається в заяві, зібрала 83 280 доларів, що є приблизно половиною бажаної суми. Це гроші, які підуть на їхні судові витрати. Щоб залучити додаткові кошти, художники NG27 провели онлайн-аукціон 29 серпня, представивши роботи, натхненні картинами з колекції Національної галереї. Результати аукціону наразі невідомі.

 

У заяві Національна галерея, яка входить до числа найпопулярніших музеїв Великої Британії, відкинула звинувачення NG27 і заявила, що вона пропонує безпечну роботу для художників і викладачів. «Ми розуміємо, що претензії виникли з бажання Галереї перейти від пропозицій тимчасового працевлаштування до забезпечення більш безпечної зайнятості, з додатковими виплатами пенсій і перевагами для працівників», — йдеться в заяві установи. Представники інституції говорять, що спілкувалися з NG27 в період з жовтня 2017 року до січня 2018 року і минулого року пропонували роботу всім фрілансерам, але деякі учасники групи не виявляли інтересу до поточних вакансій.


Справа має бути розглянута судом з працевлаштування протягом восьми днів, починаючи з 26 листопада.

 

Джерело: artforum.com