Завод в Івано-Франківську перетворять на культурний простір
У рамках низки скоординованих ініціатив українські фахівці з архітектури та урбаністики планують перетворити приміщення заводу "Промприлад" — постіндустріальної території в самому центрі Івано-Франкіська, на культурний простір. Одна з ініціатив — проект MetaLab — працює над відкриттям у приміщенні заводу експериментальної мистецько-урбаністичної лабораторії.
Проект ревіталізації заводу "Промприлад"
Мета проекту MetaLab — створити майданчик для реалізації міждисциплінарних навчально-освітніх курсів та проектів і поступового формування певної спільноти його учасників та відвідувачів, що дозволить розширити сферу дії лабораторії на все місто. Автори та координатори ініціативи — урбаніст Олександр Шевченко та архітекторка Анна Пашинська. Реалізація проекту стала можливою завдяки програмі Urban Action, яку організовують Британська Рада та Ґете-Інститут в Україні спільно з освітньою платформою CANactions.
Проект ревіталізації заводу "Промприлад"
"Ми хочемо створити лабораторію міста. Метою ми бачимо проведення тієї чи іншої міської тематики, проблеми, потреби через такі 4 процеси — розкриття, ідентифікація, перепрограмування і подальша мультиплікація. Це певний завод для вирішення міських потреб з експерементальним цехом в проекті MеtaLab. Хочеться створити системний але й гнучкий підхід, забезпечити сталість, системність. У той же час нам дуже важливо, щоб ми разом, просто тут, могли отримувати задоволення. Хочеться створити точку на мапі де завжди відбувається щось неймовірно захопливе", — розповіла ArtUkraine архітекторка Анна Пашинська.
Проект ревіталізації заводу "Промприлад"
У ревіталізації простору українським фахівцям допомагатимуть колеги з Лондона — урбаністи Йоост Бойндерман і Джей Ан. Йоост Бойндерман є дослідником і стратегом в бюро "00". Команда бюро розробляє проекти будівель та інших архітектурних проектів, але сприймає це як лише один з безлічі інструментів: працює міждисциплінарно, з широким залученням громади, розробляє нові економічні моделі для просторів, робить дослідницькі проекти — це, фактично, є архітектурна практика в сучасному її прояві. Джей Ан — архітектор лондонської студії "Studio Weave". Бюро експериментує з темою стосунків людей з фізичним простором, досліджує їхню взаємодію.
Обговорення проекту ревіталізації заводу "Промприлад" за участі британських урбаністів
Перший етап роботи триватиме з березня по листопад цього року. Відкриття планується в серпні 2017. До цього часу команда спеціалістів під кураторством Йооста Бойндермана і Джея Ана планує створити фізичний простір, розробити дизайн та запустити програмну частину, створити бізнес модель, соціальні тактики, а також забезпечити сталість подальшого розвитку проекту.
Сучасний вигляд приміщення заводу "Промприлад"