Зінаїда Ліхачева дослідила український образ жінки за допомогою відео-арту

27 квітня о 18.00 у рамках KyivArtWeek в Національному музеї Тараса Шевченка (м. Київ, бул.Т. Шевченка, 12) відбудеться відкриття виставки Зінаїди Ліхачевої "dakini". У новому проекті мисткиня залишається вірною своєму об’єкту дослідження — серія присвячена Жінці.

 

"Саме жіноча енергія є основою всього сущого завдяки своїй здатності давати життя", — пояснює художниця.

 

Кадр із відео в рамках проекту Зінаїди Ліхачевої "dakini" / Надано організаторами

 

Виставка складається з двох частин. Перша — це інсталяція, що поєднала п’ять першоелементів: землю, вогонь, повітря, воду й ефір. Їх використовують і шанують у щоденному житті, а також під час особливих ситуацій, ритуалів як елемент процесів перетворення. П’ятий елемент не має форми, адже є трансцендентним. У інсталяції кожен з цих елементів художниця звела на вівтар у закритих, ізольованих просторах.

 

Другою складовою є відео, у центрі якого українські жіночі образи. Точкою відліку для створення роботи була Західна Україна, оскільки саме там художниця збирала матеріали впродовж останніх п’яти років.

 

Кадр із відео в рамках проекту Зінаїди Ліхачевої "dakini" / Надано організаторами

 

"Це особливий куточок землі, де духовна культура завжди була не частиною містичного переживання, а основою буття", — пояснює вибір місця зйомок Зінаїда.

 

Роботою “dakini” авторка продовжує дослідження фундаментальних емоційних основ духовної культури Жінки, доторкається до кордонів буття і небуття, що трансформуються в мистецтві і реальності, використовуючи можливості часу та простору.

 

Кадр із відео в рамках проекту Зінаїди Ліхачевої "dakini" / Надано організаторами

 

Виставка працюватиме з 27 квітня до 14 травня (крім понеділка і вівторка).