Знімок гей-пари переміг у конкурсі World Press Photo

12 лютого престижну премію конкурсу World Press Photo отримав знімок, на якому зображено обійми гей-пари. Він підкреслює важке становище гей-меншин у Росії.

 

 

Фото має назву «Джон і Алекс». Його зробив у Санкт-Петербурзі данський фотограф Медс Ніссен. На знімку один чоловік лежить із заплющеними очима, інший ніжно дивиться на нього зверху вниз, а їхні руки сплетені на грудях. Переможна фотографія Ніссена є частиною його проекту під назвою «Гомофобія в Росії».

 

«Ці двоє, Джон і Алекс, є відкритими. Коли вони дозволили мені їх знімати, то знали, що роблять», – розповідає автор про героїв свого фото. – «Те, чого вони хочуть найбільше – отримати визнання і увагу. І вони готові боротися за це. Вони належать до нового покоління активістів, які не будуть просто схиляти голови».

 

 

«Зараз настав історичний час для цього зображення», – впевнений голова журі World Press Photo Мішель МакНеллі. – «Переможне фото повинно бути естетичним і мати потенціал для того, щоб стати знаковим. Ця фотографія є не лише естетично потужною, а й гуманістичною».

 

Цього року журі World Press Photo із 17 фахівців відхилило 20% фотографій, які пройшли попередній відбір на конкурс. Багато з них зазнали цифрового оброблення, що суперечить правилам премії. Всього в 2015 році у конкурсі взяли участь 5 692 фотографів із 131 країни.

 

Джерело: artdaily.com