Знову Кунс, знову плагіат: відомого митця вкотре спіймали на крадіжці ідеї

Французький суд визнав відомого американського скульптора Джеффа Кунса винним у плагіаті чорно-білої фотографії французького фотохудожника Жана-Франсуа Бурже. Кунс використав твір з зображенням двох оголених дітей для створення своєї скульптури "Голі" (1988, серія "Банальність"). Про це повідомляє видання  The Guardian.

 

Джефф Кунс

Фото: Vanity Fair

 

У зв'язку з цим Джеффу Кунсу та Центру Жоржа Помпіду, що опублікував зображення скульптури в низці книг протягом ретроспективної виставки митця 2014-2015 роках, доведеться виплатити правовласникам фотографії компенсацію в розмірі $42 000, а сім'ї фотографа — суму в розмірі $4 200 за публікацію фотографії "Голих" на офіційному сайті Кунса.

 

Д.Кунс. Скульптура "Голі"  (тильна сторона)

 

Це далеко не перший випадок обвинувачення Кунса в порушенні авторських прав. У грудні 2015 року американський фотограф Мітчел Грей подав на митця до суду, за те що останній використав його фотографію для створення твору "Я був би не проти чогось від Гордона" (англ. I Could Go For Something Gordon's; 1986, серія "Розкіш і деградація").

 

Д.Кунс. "Я був би не проти чогось від Гордона"

 

У 1992 році митець програв судову справу щодо плагіату фотографії для створення скульптури "Рядок цуценят" (англ. String of Puppies; 1988), а в 1993 — був визнаний винним у апропріації персонажу мультфільму "Гарфілд" Одді у творі "Дикий хлопчик і щеня" (англ. Wild Boy and Puppy; 1988).

 

Д.Кунс. "Рядок цуценят" 

 

У 2006 році Кунс виграв суперечку з фотографкою Андреаю Бланч щодо використання її фотографії у творі "Ніагара" (2000).

 

2014 року митець отримав два позови до суду за два тижні. Перший стосувався його твору "Зроблено зимою" (фр. Fait d’Hiver; 1988), який, за свідченням представника французького рекламного агентства Франка Давідовіча, митець скопіював з рекламного плакату 1985 року. Другий — позов вдови Бурже щодо скульптури "Голі", що виявилася пдозріло схожою на фотографію її чоловіка.