«Зворотній зв'язок» Кирила Проценка наповнив знайомі речі новими сенсами

31 травня у галереї «Дукат» відбулося відкриття виставки Кирила Проценка «Зворотній зв’язок».

 

Тетяна Кочубинська та Ксенія Малих про серію:

 

Кирило Проценко навчався, коли поділ на графіків, живописців та скульпторів мав велике значення. Формувався як художник у той час, коли усім на це було начхати. Наразі — у світі, коли інструментарій художника майже нескінченний, — Проценко комфортніше ніж коли-небудь. Він робить відео, живопис, графіку, скульптуру, об’єкти, вечірки, дизайн обкладинок для дисків та інтер’єри барів. Він інтерпретує символи масової культури (від загально відомих пін-ап дівчат до зрозумілих тільки на пострадянському просторі портретів  Висоцького або Цоя) та іронізує над проявами надмірності і — завжди над самим собою.

 

Тут і далі — твори Кирила Проценка із серії «Зворотній зв’язок»

 

Виставка «Зворотній зв’язок» — це звернення автора до самого себе. Пошуки досконалої форми ведуть на кухню (оброблювальна дошка) та у майстерню (палітра). Підручник анатомії, у якому Проценко побачив мозок людини у поперечному розрізі, дав завершальну ланку — мозок гармонійно вписався у форму палітри.

 

 

Мистецтво Проценко відкрите для чуйного глядача — теми, змісти та форми зрозумілі — вони знайомі нам з дитинства. Проценко міксує їх як діджей, а деякі ставить на луп, створюючи ще один смисловий шар, а потім ще і ще.

 

«Зворотній зв'язок» стосується акустичних систем — це зв'язок між джерелом звуку і сприймаючою ланкою. Заворожливий момент, коли у чітко налагодженій системі щось відбувається саме по собі. У цій серії Проценко залишив для глядача безліч підказок, а назва — одна з них.

 

Виставка триватиме до 14 червня  2017 року.