Культурний маршрут (13-19.04)
У великодній тиждень пунктів призначення в «Культурному маршруті» вистачить на будь-який колір і смак. Серед них – виставка ленд-арту, україно-французько-грузинська експозиція, кінофестиваль в Києво-Могилянській академії та навіть арт-ярмарок просто неба.
14 квітня о 18:00 в Харківській муніципальній галереї (вул. Чернишевська, 15) відкривається виставка «АРТПОЛЕ: Приховані світи». Вона покаже фото об’єктів ленд-арту з фестивалю «АртПоле», що протягом 12 років його існування були створені в Івано-Франківській, Луганській, Одеській, Вінницькій областях і в Криму, а також їхніх «двійників» у просторах великих міст. «Приховані світи» триватимуть до 30 квітня.
Мирослав Вайда. «Сонячна клепсидра» (2007, Воробіївка, Вінницька обл.)
В середу, 15 квітня, о 18:00 в Малій галереї Мистецького Арсеналу відбудеться відкриття проекту Сергія Петлюка «Межа розуміння». Це медіа-інсталяція, присвячена розумінню поняття війни, яка виставлятиметься в арт-просторі до 10 травня.
Того ж дня, 15 квітня, о 18:00 в столичній Галереї сучасного мистецтва «Триптих АРТ» відкриється виставка «Пейзаж». У неї увійдуть роботи Анатолія Криволапа, які художник створив протягом декількох останніх років. Останній день експозиції – 28 квітня.
Анатолій Криволап. «Пейзаж» (2014, полотно, олія)
Також 15 квітня о 19:00 в арт-просторі Bereznitsky Aesthetics стартує виставка «Досвід тілесності» (Corporal Experience). На ній представлено гарфіку та живопис, які демонструють зміни сприйняття поняття краси людського тіла та еротики. Експозиція триватиме до 15 травня.
Картина Анатолія Бєлова
16 квітня о 19:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва (м. Київ; вул. Щорса, 18-Д) розпочинається проект «Бесіди через 100 років». Це виставка п’яти сучасних українських художників, – Олександра Клименко, Арсена Савадова, Віктора Сидоренко, Тіберія Сільваші, Василя Цаголова, – яка триватиме до 20 травня.
Віктор Сидоренко. «Інверсія егоцентризму»
Також 16 квітня о 19:00 відбудеться засідання Кіноклубу «Врятуй Жовтень», на якому покажуть аргентинську стрічку «Дикі історії». Гроші з продажу квитків підуть н облаштування кінотеатру «Жовтень». Переглянути фільм можна за адресою: м. Київ; вул. Горького, 176; 3-й поверх.
Кадр з фільму
«Модерн – епоха жіночності» – проект, що експонуватиметься в Музеї історії Києва (вул. Б. Хмельницького, 7) з 17 квітня. Вона має на меті показати «світ жіночої моди» періоду 1890-1930 рр., який в історії називають «Belle Epoque» («прекрасна епоха») чи Модерн. Виставка триватиме до 30 червня.
З 17 до 27 квітня в Культурно-мистецькому центрі Києво-Могилянської Академії (вул. Іллінська, 9) триватиме фестиваль документального авторського кіно Ukraine: International Documentary Festival 2015. Тема проекту – досвід особистих і суспільних змін.
Стрічки фестивалю Ukraine: International Documentary Festival 2015
Ще одна подія 17 квітня відкривається в київському арт-центрі Closer (вул. Нижньоюрківська, 31). School of visual communication за підтримки Французького інституту в Україні презентує виставку інсталяцій і документації в рамках міжнародного мистецького проекту «Екстремальні території». На виставці результати дослідження міст як політичної території представлять студенти чотирьох інституцій: ÉESAB (Ренн, Франція), School of visual communication (Київ, Україна), Тбіліської державної академії мистецтв і TRAM (Грузія). Вона триватиме до 2 травня.
Нарешті, 17 квітня о 19:00 в Центрі сучасного мистецтва М17 (м. Київ; вул. Горького/Антоновича, 102-104) відкриється виставка сучасного мистецтва та арт-ярмарок просто неба – MARTS OPEN ART FAIR 2015. Це черговий проект із серії виставок Marts Art Project, що пропонує новий погляд на організацію виставкового простору в межах концепції «відкритого мистецтва» (open art). MARTS OPEN ART FAIR 2015 триватиме два дні – 18 та 19 квітня. Потрапити на захід можна безкоштовно з 11:00 до 20:00.
19 квітня Одеський літературний музей (вул. Ланжеронівська, 2) запрошує на відкриття виставки «E book – традиційна книга Artist book» молодої художниці, дизайнерки та ілюстраторки Ірини Озарінської. Вона є своєрідним творчим зрізом мисткині. Початок – о 16:00.
Артистбук «Терція та дерево» (2013)
Також на тижні радимо відвідати дві лекції з проекту «Доля міст» в PinchukArtCentre (м. Київ; вул. Велика Васильківська/Басейна, 1/3-2). 14 квітня о 19:00 Ігор Тищенко розповість про «Трансформації публічного простору і практики його переозначення у постсоціалістичному місті», а 16 квітня о 19:00 відбудеться зістріч із Ольгою Мартинюк на тему «Імперське в міській пам'яті сучасного Києва».