Культурний маршрут (26.10-01.11)

Цього тижня до звичного культурного маршруту Києвом, Харковом, Дніпропетровськом і Одесою долучаться ще й Карпати! Пам’ятна виставка Віталія Куликова, презентація книги про Микиту Кадана, повернення колекції Ігоря Диченка – все це та багато іншого знайдете у свіжому дайджесті мистецьких подій від ART UKRAINE.

 

Із 27 жовтня Павло Маков покаже виставку «Межа» у дніпропетровській Я Галерея (вул. Гусенка, 17). До неї увійшли найкращі твори художника, які він вже демонстрував у київському відділі арт-простору. Останній день «Межі» – 28 листопада.

 

Павло Маков. «PARADISO PERDUTO №10» (2013-2014, малюнок, багаторазове інтагліо, акрил, папір)

 

У Харкові стартує проект «IN MEMORIAM», присвячений пам’яті Віталія Куликова. Із 27 жовтня у VOVATANYA Gallery покажуть друковану графіку художника, а з 28 жовтня у Харківській муніципальній галереї – його живопис. Проект триватиме до 30 жовтня.

 


 

«Воля до свободи духу та свято буття» – виставка видатного українського художника Олександра Клименка, що відбудеться в Національному музеї Тараса Шевченка за сприяння Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. До експозиції увійдуть його живописні твори, а також графіка і фотографії. Виставка триватиме з 28 жовтня.

 

Робота Олександра Клименка

 

Із 29 жовтня до 15 листопада у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) триватиме виставка «Відкрита колекція. Ігор Диченко, Валерія Вірська – українському народові». В її рамках експонуватимуться твори з унікального приватного зібрання відомого мистецтвознавця Ігоря Диченка, переданого його вдовою  Валерією Вірською  на постійне зберігання до «Мистецького Арсеналу». Вхід – вільний.

 

З колекції Ігоря Диченка

 

29 жовтня в Національному художньому музеї України (м. Київ; вул. Грушевського, 6) відбудеться презентація книги про творчість сучасного українського художника Микити Кадана. У презентації «Вчора, Сьогодні, Сьогодні» візьме участь сам митець, а також ті, хто причетний до виходу видання в світ.

 


 

В четвер та п’ятницю, 29 та 30 жовтня, в Дніпропетровську триватиме фестиваль театру, танцю та перформансу «!все інакше?». Проект присвячено темі війни у творчості художників. В ньому візьмуть участь митці з Києва, Одеси, Полтави, Дніпропетровська, Херсона, Щецина (Польща).

 


 

В одеській галереї «ХудПромо» (вул. Жуковського, 6) 30 жовтня стартує виставка «ТОП10 молодих художників Одеси», мета якої – просування молодого мистецтва у місті. Серед учасників: Франсуаза Оз, Роман Громов, APL315 та інші. Вона триватиме до 30 грудня.

 


 

«Українське сучасне мистецтво. З приватних колекцій» – виставка, що розпочнеться 31 жовтня в галереї готелю «Коруна» (Карпати). До експозиції увійдуть близько 50 творів від більш, ніж 30 авторів, серед яких – Анатолій Криволап, Віктор Сидоренко, Арсен Савадов та інші. Куратори проекту – Олександр Соловйов та Ігор Абрамович. Відвідати його можна буде до 25 березня 2016 року.

 

Анатолій Криволап. «Вечірній промінь». Робота з виставки

 

У цей таки день, 31 жовтня, у галереї «Цех» (м. Київ; вул. Фрунзе, 69) розпочинається виставка «Літо». Це своєрідний щоденник художника Рустама Мірзоєва про «події, яких не було». Подивитися на «Літо» можна буде до 26 грудня.

 

Рустам Мірзоєв. «Качка» (полотно, акрил)