«Відкриту колекцію» Ігоря Диченка покажуть у Мистецькому Арсеналі

Із 29 жовтня до 15 листопада у Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12) триватиме виставка «Відкрита колекція. Ігор Диченко, Валерія Вірська – українському народові», в рамках якої експонуватимуться твори з унікального приватного зібрання відомого мистецтвознавця Ігоря Диченка, переданого його вдовою  Валерією Вірською  на постійне зберігання до «Мистецького Арсеналу».

 

Тут і далі – твори з колекції Ігоря Диченка

 

Упродовж всього життя  мистецтвознавець і художник Ігор Диченко  збирав твори великих митців, які уславили Україну, − К. Малевича, О. Богомазова, В. Пальмова, В. Єрмилова, О. Хвостенко-Хвостова, В. Меллера, О.Павленко, Д. Бурлюка, М. Бойчука, А. Горської, О. Заливахи, А. Криволапа. Ще за радянських часів фахівці відносили його колекцію до першої десятки серед тогочасних приватних збірок. Роботи експонувались у Нью-Йорку, Сан-Франциско, Токіо, Мюнхені, Лондоні, Едмонтоні, Оденсі, Санкт-Петербурзі, Москві, Пермі, Одесі.

 

 

Ігор Сергійович чудово розумів цінність зібраних ним шедеврів та потенційні небезпеки, пов’язані з їхнім утриманням, тому з кінця 1980-х рр. передав найцінніші шедеври на тимчасове зберігання до державних музейних інституцій. У різний час прихистком колекції були Музей книги і друкарства України, Національний художній музей України, Музей історії міста Києва, з 2011 р. колекція частинами надходила на тимчасове  зберігання до Мистецького Арсеналу. Ігор Сергійович мріяв про музей у Києві, де він міг би постійно експонувати свою колекцію, щедро ділитись власними знаннями про мистецтво. На жаль, надіям колекціонера відкрити свої скарби людям не судилося справдитись за його життя.

 

 

Навіть перебуваючи у скрутних  обставинах і маючи різноманітні вигідні пропозиції, Ігор Сергійович понад усе прагнув зберегти цілісність і недоторканість свого зібрання. У 2014 р. він відкинув пропозицію московської галереї «Проун» щодо вивезення кількох творів на виставку за межі України, вважаючи, що у такий непростий час його шедеври мають залишатися вдома. «Він створював колекцію, щоб залишити її народові України», – наполягала в одному зі своїх інтерв’ю вдова і однодумець колекціонера Валерія Вірська.

 

Валерія Вірська передає колекцію чоловіка Мистецькому Арсеналу

 

Нагадаємо, що Валерія Вірська передала колекцію Ігоря Диченка Мистецькому Арсеналу 12 жовтня. А з 20 серпня до 6 вересня на основі колекції Диченка тут відбулася виставка «Арлекін іде…».

 

Вхід на виставку «Відкрита колекція» з 29 жовтня до 15 листопада – безкоштовний.