Галерея «Дукат» покаже фільм про Федора Тетянича

В рамках виставки «Я — нескінченність. Фрипулья!», присвяченої 75-літтю митця, галерея «Дукат» проведе показ художньо-документального фільму Юрія Зморовича «Фрипулья назавжди»

Автор стрічки, друг Федора Тетянича, художник і режисер Юрій Зморович зображає унікальний феномен українського андеграундного мистецтва — Фрипулью, перенісши на екран його філософську образність і вражаючу особистість. 

 

Фотографія з архіву Федора Тетянича

prostory.net.ua

 

На смерть Федора Тетянича Юрій Зборович написав слова, що влучно закарбували образ майстра: 


Хто це такий — Федір Тетянич?
Хто це такий, хто пішов від нас так несподівано, і куди пішов, і чи пішов дійсно?
В його віршах-деклараціях — упевненість у своїй нескінченності.
В його житті — спалах й бадьорість творчого духу назавжди.
У своїх картинах він оспівував Україну й Космос.
У своїх фантастичних інсталяціях з сміття та бруду — він глузував над миттєвими принизливими для митця примарами «виставок», «почестей», «премій» та грошей — та звертав нашу увагу на самоцінність творчої уяви як такої, й вічну красу життя, як кращий взірець справжнього Творіння.
В своїх костюмних, театральних появах посеред натовпу він оголошував перемогу вічного свята творчої особистості.
Селянин за походженням, він пов’язаний корінням з рідною землею, та голова пророка з доброю дитячою посмішкою була націлена в прийдешність і вічність.
Магічне, вигадане ним слово «Фріпулья» було закликом для сучасників, а, насправді, для всього людства — до безмежного людського з’єднання в творчості — єдиного, що може піднести людину до рівня божественного.
Дорогий Федір! ФРІПУЛЬЯ! Ти і є — НЕСКІНЧЕННІСТЬ.

 

Фотографія з архіву Федора Тетянича

prostory.net.ua


У рамках вечора, окрім показу фільму «Фріпулья Назавжди», відвідувачі матимуть нагоду переглянути документальний ролик про Федора Тетянича, а також музичний перформанс від автора фільму. 

 

Кінопоказ відбудеться 25 лютого. Початок о 17.00.

Вхід вільний.

 

* * *
Юрій Зморович — художник, музикант, поет і режисер. Закінчив Київський художній інститут (архітектурний та мистецтвознавчий факультети) і державний інститут театру, музики и кінематографії (відділення режисури кіно і театру). Автор низки повнометражних та короткометражних стрічок. Працює у сфері сучасного мистецтва, музики і театру.