Криворізький арт-фестиваль об’єднав Україну та Німеччину

У Кривому Розі пройшов фестиваль сучасного мистецтва «Сплав». Фестиваль тривав два дні – 2-3 жовтня – і включав масштабну виставку робіт мистецтва просто неба від криворізьких, київських та німецьких художників, а також емоційну постановку від театру Табор production «DVOЄ», перформанси, майстер-класи та виставку хенд-мейд виробів.

 

 

Розпочалося свято урочистим відкриттям за участі Генерального Консула Німеччини в Україні Вольфганга Мьоссінгера та міського голови Юрія Григоровича Вілкула, які наголосили на важливості проведення такого заходу та перспективах співробітництва між Німеччиною та Україною і Кривим Рогом, зокрема.

 

 

Юрій Григорович висловив подяку Генеральному Консулу за підтримку двох грантових проектів від міста, а саме – проведення фестивалю сучасного мистецтва «Сплав» та заміну вікон на енергозберігаючі у Центрі соціальної реабілітації для дітей-інвалідів.

 

 

Фестиваль було урочисто відкрито і далі кожен бажаючий міг оглянути мистецькі шедеври, щедро виставлені на Арт-майдані.

 

 

Особливо порадували картини гостей з Києва – Івана Семесюка, який до того ж подарував справжню насолоду любителям мистецтва прози та поезії – провів разом із поетом Вано Крюгером та представниками видавництва «Люта справа» літературні читання та подискутував на актуальні теми українського суспільства.

 

«Світила» криворізького мистецтва В'ячеслав Страннік, Юрій Зелений, Леонід Давиденко, Григорій Іващенко та інші не лише представили свої роботи, а й в режимі живого спілкування доносили їх зміст відвідувачам виставки.

 

Особливу увагу викликали дві інсталяції – з гелієвими кульками та у вигляді недобудованих колон. Обидві були зробленими руками митців з Німеччини – Антуана Пайтерсонса та Вінсента Грюнвальда.

 

Виставка тривала нон-стоп і вдень і вночі, чим подарувала особливо неперевершені враження відвідувачам, коли у світлі прожекторів картини заграли новими кольорами та відтінками і створили атмосферу місячного сяйва посеред Арт-майдану.

 

 

Не обійшлося без моментів недосказаності та незрозумілості – перформанси від Наталі Лісової та Антона Саєнка, лауреатів багатьох українських та міжнародних конкурсів, занурили глядачів у світ сучасного театрального мистецтва, що передбачає інтерпретацію сюжету аудиторією на власний розсуд.

 

3 жовтня в театрі ім. Т.Г. Шевченка в рамках фестивалю вперше в Кривому Розі було представлено постановку театру «Табор production» DVOЄ, яка було сповнена сильних емоцій, чуттєвих текстів, пронизливої музики та пластичних рухів акторів.

 

Найяскравішим і найгарячішим моментом фестивалю стало фаєр-шоу від театру вогню «Arm Knot», що було заключним акордом свята і подарувало всім присутнім неймовірне видовище з вогню та піротехніки.

 

 

Якою б не була критика цього заходу чи схвальні відгуки, факт залишається фактом – у місті було проведено захід нового формату, що мав на меті популяризацію сучасного мистецтва та створення можливостей для ознайомлення з ним мешканцями міста.

 

Джерело: irm.kr.ua