Kyiv Art Week стартував і ось чому його не варто пропустити

Із 4 по 7 травня в Києві проходить тиждень мистецтва ― міжнародний форум, що поєднує виставкові проекти із України, Бразилії, Німеччини, Польщі, Грузії, 5 музейних проектів, лекторій та низку спеціальних проектів. Головна експозиція Kyiv Art Week розмістилася в комплексі "Торонто-Київ". Тут у рамках ярмарку KYIV ART FAIR представлені 23 галереї з 5 країн світу. Серед них ― бразильський арт-простір Casa Nova Arte e Cultura Contemporânea, який є осередком розвитку сучасної культури в Сан-Паулу, відомі галереї Gamrekeli Gallery (Грузія) та KWADRAT (Німеччина). 

 

Усі фото надано організаторами / Фото: Євген Власов

 

"На площі 4300 м2 ми зібрали дуже різнопланове мистецтво: живопис, об’єкти, фотографію, графіку, скульптуру, — розповідає організатор і куратор Євген Березницький.  Ми пишаємося потужною програмою, яку пропонуємо своїм глядачам: це стосується і ярмарку, і спецпроектів, серед яких виділю "Музей приватних колекцій". Крім того, ми пропонуємо долучатися до нашого лекторію, де практикуючі арт-дилери, юристи, куратори розкривають усі фінансові та правові аспекти мистецтва".

 

 
Роботи видатних митців — Роя Ліхтенштейна, Роберта Індіани, Хельмута Ньютона, Девіда Хокні — представлені в рамках "Музею приватних колекцій", кураторами якого стали Євген Березницький, Ігор Абрамович і Олександр Соловйов. 

 


"Широка аудиторія вперше має нагоду побачити роботи з приватних зібрань 15 колекціонерів, — говорить Олександр Соловйов. — Окрім світових авторів, нам вдалося зібрати й знакових українських митців. Їхні роботи відображають процеси, які відбуваються в українському мистецтві. Ми також акцентуємо увагу на іменах ― від видатних Гнилицького, Браткова і Тістола до молодих художників, з якими важливо знайомити публіку".

 

Однією з найпопулярніших зон ярмарку став спецпроект "Відчуй мистецтво". Завдяки навушникам, живим квітам та болгарським перцям глядачі змогли перейнятися атмосферою, у якій народжувалися роботи, а також вперше відчути мистецтво на дотик. Куратори помістили у спеціальні куби найрізноманітніші матеріали: полотно, написане олією, графіку і навіть яловичий жир — і запропонували торкнутися їх, щоб дізнатися, які на дотик найвидатніші твори мистецтва — від Ван Гога до Йозефа Бойса. Крім того, усім охочим запропонували зіграти музику на роботі Василя Кандинського, відтвореній творчою групою Playtronica. Проект, створений на межі мистецтва і сучасних технологій, вже об’їхав увесь світ, від Нью-Йорка до Барселони, і вперше представлений в українській столиці.

 


Основні локації Kyiv Art Week:
1. Бізнес-центр "Торонто-Київ", вул. Велика Васильківська, 100. KYIV ART FAIR, Вартість відвідування 50 грн.
2. Національний художній музей України, вул. М. Грушевського, 6. Відкриття виставки "Львів. СОЮЗники" 5 травня о 19:00. Вартість відвідування ― за умовами музею. 
3. Національний музей Тараса Шевченка, бул. Т. Шевченка, 12.Презентація проекту Зінаїди Ліхачевої "dakini" 5 травня о 18:00. Вартість відвідування ― за умовами музею. 
4. Музей історії Києва, вул. Б. Хмельницького, 7. Кураторська екскурсія проектом Євгена Карася "Київський пейзаж" 6 травня о 14:00. Вартість відвідування ― за умовами музею. 
5. Музей Ханенків, вул. Терещенківська, 15.Відкриття проекту "Царство флори" 6 травня о 16:00. Вартість відвідування ― за умовами музею.
6. Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9. Проект "Василь Верещагін. Небезпечна подорож довжиною у життя". Вартість відвідування ― за умовами музею. 

 

Читати також:

Зінаїда Ліхачева дослідила український образ жінки за допомогою відео-арту

НХМУ покаже масштабну виставку про Львів 40‒80-х років ХХ століття