Микола Малишко створить скульптурну «Дистанцію»

24 лютого о 19:00 Я Галерея у Києві (вул. Хорива, 49Б) запрошує на відкриття нової виставки скульптора Миколи Малишка – «Дистанція». Чотири дерев’яні не пов’язані між собою об’єкти сприйматимуться глядачем у залежності від середовища.

 

Микола Малишко. «Трон сьогодні» (вигляд експозиції «Лінія», 2015, дерево)

 

Ізольовані одна від одної, роботи містять зв’язки з широкою мережею культурних традицій. Паралелі проводяться у самих назвах: «Дзеркало», «Гострі кути», «Трон сьогодні», «Висота». У той же час, автор робить акценти на образотворчості, але не на сюжетності. Великі за розміром скульптури поміщуються у невеликий простір арт-центру, що формує залежність сприйняття глядачем твору від середовища. Потреба невербального спілкування і встановлює дистанцію, за допомогою якої погляд на скульптурний твір відкриває його у всій повноті контексту.

 

Микола Малишко. «Гострі кути» (вигляд експозиції «Лінія», 2015, дерево)

 

Ось що розповідає про «Дистанцію» сам Микола Малишко:

 

«Сподіване і дійсність предметом роздумів повстане, коли малюнок ще “сподіване”, то збудована з дерева споруда – “дійсність”. Реалії очевидні і відчутні стають незаперечним свідченням, попри сумнівів марнот, доконаного того, що дії варті уваги і роздумів.

 

Статична вага тяжіння до землі, разом з відтинком часу, дріб’язку вічності, стають тим дотиком схованок душі і збудження в ній сил, ще донині таємних і скутих.

 

Те, що словами не можна передати, можна сказати скульптурою. Чари спілкування через інші, несловесні засоби набувають свого часу і простору в моїх змаганнях».

 

 

Відвідати виставку Миколи Малишка у київській Я Галерея можна до 21 березня. Минулої осені Я Галерея у Дніпропетровську та Дніпропетровський художній музей також представили спільний проект, присвячений творчості скульптора.