Музей Булгакова покаже мінімалістичні роботи Олени Домбровської та Дьюли Шагі

22 лютого о 18.00 в літературно-меморіальному музеї М. Булгакова відбудеться відкриття наступної виставки проекту лабораторних виставок KNO.lab space. Проект лабораторних виставок KNO.lab space є серію експериментальних виставок, на яких буде представлено творчість міжнародних та українських художників, працюючих у напрямку безпредметного мистецтва.


Основна тема лабораторних виставок є дослідження поняття образу в мистецтві, як форми мислення та існування мистецтва. Чи може існувати образ у художніх творах безпредметного мистецтва, якщо мовою безпредметного мистецтва образ може лише постати у своїй до-лінгвістичної формі існування, тобто коли образ не має посилання до реальності, не є копією або аналогією чогось існуючого. Чи можливий образ без існуючого образу?

 

Робота Олени Домбровської

Усі зображення надано організаторами

“Образ” та “структура”, таке співвідношення пропонують художники Олена Домбровська та Дьюла Шагі (Gyula Sági), які у своїй художній практиці застосовують мінімальні візуальні елементи — лінії та прості геометричні контури. Виткані лише перетином ліній абстрактні сюжети не відбиваються у нашому сприйнятті як упізнані образи з повсякденного життя, до яких ми звикли та маємо мову.


Застосовуючи інтуїцію та/або прості алгоритми "візуального" руху митці створюють не лише тільки абстракцію у площині, це також є проекція практики дослідження та розширення нескінченного уявного візуального простору.

 

Робота Дьюли Шагі

Виставка відбуватиметься за підтримки: Літературно-меморіального музею М.Булгакова.

 

Нагадаємо, що перша виставка від проекту KNO.lab space представила роботи Деб Коуелл (Великобрітанія), Дона Воізіна (США), Тіберія Сільваші (Україна), а також машинопис статті Казимира Малевича «Архитектура, станковая живопись, скульптура» з архіву М.Ю.Кропивницького.