Оголошено початок конкурсу на найкращий книжковий дизайн 2017 року

VII міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал», який цього року відбуватиметься з 17 по 21 травня, оголосив про прийом заявок на конкурс найкращого книжкового дизайну.

 

Конкурс проводитиметься спільно з Ґете-Інститутом в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», культурно-видавничого проекту Читомо. До участі в конкурсі українські видавництва можуть подавати книги, які були надруковані у період з травня 2016 року по травень 2017 та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами.


Для участі у конкурсі необхідно заповнити форму для реєстрації до 12.05. З 17 квітня до 12 травня книги, які братимуть участь у конкурсі, можна приносити або надсилати до бібліотеки Ґете-Інституту в  Україні (вул. Волоська 12/4) з маркуванням «Найкращий дизайн».

 

Нагородження переможців відбудеться у Café Europa під час проведення Міжнародного фестивалю “Книжковий Арсенал”.


Щодо критеріїв оцінювання, то авторитетна експертна рада, склад, якої буде оголошено пізніше, звертатиме увагу на концептуальну єдність оформлення та композиції, технічне виконання, рівень поліграфічного втілення, актуальність дизайну стосовно світових трендів тощо.


"Унікальні образи, нестандартні матеріали, художнє редагування, естетичні форми вираження видавничої концепції створюють книгу, яка «говорить» до свого читача. Треба сказати, що 2016 рік приніс досить помітні результати для нової естетики українського книжкового дизайну. Про нестандартні книги, книги, які захоплюють з першого дотику та є сміливо несиметричними до шаблонів книговидання будемо говорити й ми, тому вже на початку року був оголошений конкурс «Найкращий книжковий дизайн 2017». Ми очікуємо в цьому році багато якісних та цікавих виданнь, які зможуть потім взяти участь й у міжнародному конкурсі «Найкрасивіші книги світу», який проводить німецький Фонд «Мистецтво книги» (Stiftung „Buchkunst“ )" — прокоментувала Марія Шубчик, асистент відділу "Інформація та бібліотека" Ґете-Інституту в Україні.


Детальніше про конкурс на офіційному сайті Мистецького Арсеналу.

 

 

Раніше ми писали про те, що VII Книжковий Арсенал обіцяє презентувати новинку серії Ukrainian Art Book — український переклад книги Вілла Гомперца “What Are You Looking At?: 150 Years of Modern Art in the Blink of an Eye.”