Олександра Ройтбурда призначено директором Одеського художнього музею

Голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов призначив художника Олександра Ройтбурда директором Одеського художнього музею. Контракт з Ройтбурдом підписаний на 5 років, повідомляє LB.ua з посиланням на ОДА.

 

За цей час новопризначений директор зобов'язується зробити ремонт в приміщеннях і залучити інтерес до музею нових відвідувачів.


Максим Степанов заявив, що вибір не стояв — призначати чи ні. Твердження кандидата, який переміг на конкурсі, вимагає закон.


«Людина, яка пройшла конкурс і представила свою програму, повинна бути призначена на посаду, — заявив Степанов. — Я вірю, що Одеса дійсно стане культурним центром. Не тільки України, але і всієї Європи. Про це багато говорять, але коли доходить до справи, залишаються тільки розмови. Ми починаємо сьогодні, прямо тут, з Художнього музею».

 

Олександр Ройтбурд на своїй виставці в ArtUkraine Gallery

Фото: Зеркало недели

 

Нагадаємо, що 6 грудня Олександр Ройтбурд виграв конкурс на посаду директора Одеського художнього музею, але його призначення було поставлене під питання після того, як постійна комісія Одеської обласної ради з питань освіти, науки, молодіжної політики, спорту, культури і туризму відмовилася рекомендувати художника на цю посаду. Це активізувало хвилю обурення в культурних колах країни. 

 

Про художника:

 

Олександр Ройтбурд — український художник, активість Євромайдану. З кінця 80-х років активно розвиває сучасне мистецтво в Україні, виставляється в Європі і США. Роботи Ройтбурда знаходяться в київському Національному художньому музеї та ПінчукАртЦентрі, нью-йоркському МОМА, московській Третьяковській галереї, а також великих музеях Одеси, Дарема, Любляни та інших колекціях.