Працівники МоМА не задоволені зарплатою директора-мільйонера

Стала відома сума річного заробітку дворічної давнини директора Музею сучасного мистецтва Нью-Йорка Гленна Лоурі. У 2013 р. він отримав за свою роботу $2,1 млн. Оприлюднена фінансова звітність здійняла нову хвилю обурення в і без того невдоволених працівників МоМА. Адже, як вже писав ART UKRAINE, минулого тижня вони вийшли на протест під музеєм у зв’язку із новим трудовим контрактом, що передбачає оплату медичного забезпечення працівників за власний рахунок.

 

Гленн Лоурі

 

«Це, звичайно, приголомшливий контраст», – коментує ситуацію Майда Розенштерн, президент громадської організації Local 2110, яка представляє інтереси мітингувальників. – «Якщо вони платять топові зарплати своїй керівній верхівці, то повинні забезпечити гідне медичне обслуговування для рядових представників».

 

До річної заробітної плати Гленна Лоурі входять нарахування за роботу, щорічний бонус за «багаторічну працю», а також сума з прибутку МоМА. Частина виплати Лоурі ($318,000) йде на утримання його оселі в спеціальній башті музею, наданій установою.

 

Гленн Лоурі не перший рік очолює списки найбільш високооплачуваних керівників музеїв у світі. Для порівняння, очільник Музею Метрополітен отримує менше при тому, що бюджет ще одного провідного виставкового центру Нью-Йорка більший за МоМА. З 2009 р. Томас Кемпбелл, згідно з його податковою декларацією, отримує $ 1,3 млн щороку.

 

Джерело: news.artnet.com