У Мистецькому Арсеналі з’явиться «Укриття»

8 жовтня о 19:00 галерея «ЧЕРВОНЕЧОРНЕ» (м. Канів) презентує «Укриття» – мистецький проект і арт-книгу Влади Ралко та Володимира Буднікова. Подія відбудеться в рамках Х Форуму художніх проектів ART KYIV Contemporary-2015 в Мистецькому Арсеналі (м. Київ; вул. Лаврська, 12).

 

Влада Ралко

 

Володимир Будніков. «Рай»

 

«Ми потрапили до пастки часу, що не обмінюється, застоявся та псується. Тривога виснажила настільки, що закортіло хоча би на деякий час заховатися не тільки від війни, а й від миру, який не втомлюється живити нашу війну. Але звідки саме насувається небезпека? Мир став ворожим, бо постійна загроза великої війни занадто довго випробовує його. Наш примарний спокій було взято у позику, яку доведеться чимось віддавати. Коли на стінах будинків у Києві почали з’являтися трафаретні написи «Укриття», це здалося дивним анахронізмом, чимось із шкільних навчань із громадянської оборони радянських часів. Такі вказівники бомбосховищ на випадок авіаційної атаки ніби промовляли до нас: маєте ще запаси спокою на чорний день. Досить символічно, що часто ці написи спрямовували у нікуди, бо за вказаним напрямком не було ніякого укриття», – говорять про спільний проект Ралко та Будніков.

 

Володимир Будніков, Влада Ралко

 

«Буднікова та Ралко неможливо назвати тандемом. Це особистості в діалозі. І діалог цей позбавлений комформності, як у мікрокосмі їхнього спілкування, так і в ширшому соціумі – країни та світу. Проект “Укриття” тут й етапний, і показовий. Обидва художники залишаються вірними собі, обидва номінують створеними образами катастрофу. Від котрої нема явного укриття», – пише про «Укриття» критик та куратор сучасного мистецтва Костянтин Дорошенко.

 

«Укриття» в Мистецькому Арсеналі. Фото – Кирил Гайдай-Розкошний

 

Ілюстрації та фото: lb.ua, shcherbenkoartcentre.com