У Петербурзі знайшли ще одну Мону Лізу?

Сенсаційні новини про найпопулярнішу картину в світі авторства Леонардо Да Вінчі не вщухають. Цього разу дослідники нібито виявили ще одну версію «Мони Лізи» у приватного колекціонера із Санкт-Петербургу (Російська Федерація).

 

На перший погляд «новий» портет Мони Лізи нічим не відрізняється від оригінального зразка із Лувру. Єдина відмінність – зображення двох колон з обидвох боків жінки, які не увійшли в остаточну версію роботи Да Вінчі, однак є в ескізах художника.

 

Нині «Мону Лізу» досліджує група експертів з Італії. Мистецтвознавці припускають, що справжність іншої версії «Лізи» може підтвердитися, але при цьому зазначають: робота може належати пензлю одного з учнів або послідовників Леонардо.

 

Одна з можливих версій «Мони Лізи», знайдена в Сингапурі

 

Як відомо, в минулому році ще одну імовірну варіацію «Мони Лізи» знайшли в Сингапурі. Тоді спеціалісти припустили, що вона є ранньою версією портрету, на якому художник зобразив свою матір.

 

Нагадаємо, минулого тижня французький вчений знайшов під оригінальною «Моною Лізою» додатковий шар із зображенням іншої жінки.

 

Джерело: news.artnet.com