Українська «Декомпресія» у Франції

З 18 квітня до 7 травня у Парижі буде представлено проект візуального та медіамистецтва «Декомпресія». Його ініціаторами стали фестиваль «ГогольFest» (Україна) та «SOUFFLE collectif» (Франція). Проект експонуватиметься у готичному соборі Сен-Мері поруч із славетним Центром Помпіду в самому центрі Парижа.

 

 

«Декомпресія» об’єднала роботи цілої групи українських митців, які найновітнішими засобами медіа-арту, перформансу, звукових та світлових інсталяцій, створенням арт-буків осмислили та інтерпретували події, що відбулися в Україні протягом 2013-2014 років.

 

Учасники проекту: Антон Байбаков, Гамлет Зіньковський, Алевтина Кахідзе, Дар’я Кольцова, Роман Михайлов, Роман Мінін, Олександр Михед, Сергій Петлюк, Юлія Полуніна-Бут, Віктор Сидоренко, Оксана Чепелик, Аліна Якубенко, арт-група ЙОД, Олександр Єльцин, Максим Дондюк, Ілля Павлов, Марія Норазян. Концепцією та організацією займаються Дар’я Кольцова та Жюльєн Колардель.

 

Майже всі роботи майбутньої виставки створені у режимі site specific, тобто, адаптовані до місця, де вони виставлятимуться. Для повнішого ознайомлення парижан із контекстом виставки та з українським суспільними настроями автори експозиції готують карту-гід та книгу французькою та українською мовами, що складатимуться із статусів у соціальних мережах, опублікованих нашими співвітчизниками у найнапруженіші моменти Революції Гідності.

 

«Декомпресія» відбудеться в рамках українсько-французького фестивалю «Україна – вільна сцена», що триватиме в Парижі з 7 квітня до 7 травня. Подробиці про проект – на його офіційному сайті.