Українські та американські студенти готують спільну виставку

«Brighter Worlds – Confronting Violence Through Youth-oriented Media» – виставка арт-студентів із України та США, яка розпочнеться 2 липня о 17:00 у креативному просторі IZONE (м. Київ; вул. Набережно-Лугова, 8). Студентська молодь зі складним життєвим досвідом залучатиметься до активної позиції у своїх громадах.

 

 

Програма «Brighter Worlds» була анонсована наприкінці минулого року. Вона здійснюється за співпраці між фондом ІЗОЛЯЦІЯ (Київ, Україна) та мистецькою організацією AS220 (Провіденс, США) у рамках грантової програми Museums Connect за підтримки Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. Конкурсний відбір студентів віком від 16 до 18 років тривав до лютого 2016, при цьому перевага надавалася молоді з різних регіонів України, яка відчула на собі негативний вплив конфлікту на сході України і анексії Криму та американським підліткам зі штату Род-Айленд, які найгостріше відчувають на собі соціальні негаразди. За результатами конкурсу було обрано 10 студентів проекту з української та американської сторін, а також по 4 інструктори віком до 25 років.

 

У березні 2016-го українські студенти розпочали творчу подорож на базі креативної спільноти IZONE. Під керівництвом молодих інструкторів вони навчалися цілому спектру креативних індустрій: естампу, шовкографії, фотодруку, мейкерству (2D-моделюванню, 3D-друку та роботі з лазерним гравером та іншими електроприладами); а також прослухали лекції на тему авторського права, сучасного мистецтва, кураторства, фандрейзингу, урбаністики та соціальних медіа. На початку квітня студенти Brighter Worlds представили свої проекти на першому українському Принтфесті 1/100, який пройшов у IZONE. Фінальна виставка підсумовує чотиримісячну роботу учасників проекту Brighter Worlds. На ній буде представлено 9 проектів студентів, що міститимуть роботи з використанням графічних технік, відео- та аудіо-інсталяцій, серії чорно-білих світлин та інші арт-об’єкти.

 

Учасники «Brighter Worlds»: Станіслав Альохін, Анастасія Беліцька, Артем Білозеров, Антон Букорос, Марія Ликова, Данило Манжос, Владислава Піун, Катерина Полях, Хельга Ясеновська. Інструктори: Андрій Драган, Анна Іваненко, Олександр Манук’янс, Аліна Нікітіна.

 

Джерело: сторінка проекту в Facebook