Віктор Сидоренко виставить «Свідків»

14 жовтня о 19:00 у Щербенко Арт Центр (м. Київ; вул. Михайлівська, 22в) Віктор Сидоренко презентує проект «Свідки». Раніше він вже виставлявся у Львові під назвою «Метанойя».

 

 

В епіцентрі серії Сидоренка – деформації свідомості та осіб людей, перемелених жорнами часу, державної системи та політики. «Ловлячи напружений і тривожний погляд персонажів з циклу “Свідки”, «перекреслених» кольоровими смугами, глядач приходить до висновку, що нічого не змінилося: люди гинуть безкарно донині. Відкриття цієї жорстокої істини і є основним нещадним екзистенціальним переживанням сьогодні... Ми знаходимося в ситуації “тут-і-тепер” і переживаємо її емоційно. Поки немає історичної дистанції, яка все розставить по своїх місцях. Але є відчуття значущості, драматизму і суперечливості моменту – моменту подвійних стандартів, показової заклопотаності і справжньої байдужості до загибелі оточуючих. Моменту спаду пафосного підйому патріотичної революційної самосвідомості і занурення в реальність війни, в якій знищення людей ставиться на потік і стає буденністю. Відчуття фрустрації – саме його засвідчили ці люди...», – розповідає про «Свідків» Вікторія Бурлака.

 

Віктор Сидоренко

 

Віктор Сидоренко народився 1953 року в м. Талди-Курган (Казахстан). Закінчив Харківський художньо-промисловий інститут. З 1985-го по 1988-й рік – аспірант творчих майстерень Академії мистецтв СРСР. Народний художник України, Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства. Член Національної спілки художників України, Академії мистецтв України, засновник і директор Інституту проблем сучасного мистецтва, віце-президент Національної академії мистецтв України. Роботи Віктора Сидоренка зберігаються в колекціях Національного художнього музею, Харківського художнього музею, Дніпропетровського художнього музею, Запорізького художнього музею, Миколаївського художнього музею, Музею сучасного мистецтва KIASMA (Гельсінкі, Фінляндія), Ізмаїльської картинної галереї, Міністерства культури і мистецтв України, Єльського університету (Школа мистецтв, Нью-Хейвен, США), Президентського Палацу (Алмати, Казахстан), у приватних колекціях України та світу.

 

Джерело: сторінка заходу в Facebook

 

Фото художника: wikipedia.org