Культурний маршрут (18-24 травня)
Нинішній «Культурний маршрут» зацікавить в першу чергу вітчизняних кіноманів: в Одесу приїде документаліст зі світовим ім’ям, а в Києві відбудеться презентація першої громадської кіностудії-кіношколи. Стосунки між суспільством і державою порівняє міжнародна виставка візуального мистецтва, а нова зустріч в рамках проекту «Культура. Завтра» допоможе відшукати спільне та відмінне між мистецтвом України та Єгипту. Тим часом куди піти матимуть і прихильники українських і польських культурно-мистецьких журналів.
Юрій Сивірін. «Шишкін: Штінгель» (з проекту «Мотиви та мотивації», 2015)
«Ґєдройць і його спадщина. Досягнення бібліотеки “Культура”» – виставка, що розпочнеться 18 травня о 19:00 в Актовому залі Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60). Вона присвячена польському публіцисту та редактору журналу Kultura – Єжи Ґєдройцю. Після відкриття відбудеться презентація фільмів «Дім КУЛЬТУРИ» та «Оповідач» режисера Томаша Лабендзя, присвячених Єжи Ґєдройцю та Інституту Літератури.
З 18 до 20 травня в Одесі відбудеться коротка ретроспектива фільмів Бруно Монсенжона в присутності автора. У програмі продемонструють три стрічки: «Ріхтер Нескорений», «Давид Ойстрах. Народний арстист?», «Заборонені ноти». Також в рамках кінопоказів заплановано творчий вечір режисера-документаліста. Події заходу відбуватимуться в Одеській кіностудії, Арт-центрі Віри Холодної та в Музеї коньячної справи Шустова.
19 травня о 17:00 в Національному музеї Тараса Шевченка (бульвар Т. Шевченка, 12) відбудеться презентація журналу «Образотворче мистецтво» з приводу 80-річчя видання. У рамках презентації відбудеться спілкування з редакторами та авторами журналу, мистецтвознавцями, галеристами. На сьогодні «Образотворче мистецтво» залишається одним із найстаріших вітчизняних мистецьких видань.
19 та 20 травня в арт-центрі Я Галерея у Дніпропетровську відбудуться дві лекції мистецтвознавця Бориса Філоненка, присвячені «побічним», але важливим питанням історії коміксу. Вони триватимуть з 19:00 до 20:30. Нагадаємо, що в березні аналогічні лекції відбулися у київській Я Галерея.
Тестеріанський манускрипт Egerton Ms. 2898, fol. 3, XVI cтоліття © Trustees of the British Museum
У середу, 20 травня, о 19:00 Центр візуальної культури (м. Київ; вул. Глибочицька, 44; 2-й поверх) та «Політична критика» запрошують на відкриття виставки «Кажуть, там ти знайдеш своє щастя». Вона продемонструє твори митців із Франції, Азербайджану, Ізраїлю, Словенії, Словаччини, Молдови, Хорватії, США, Росії та України на тему співвідношення суспільства і держави, зокрема – зміни звичного візуального образу України з її реальними кордонами. Проект триватиме до 14 червня. Вхід – вільний.
Артем Волокітін презентує нову виставку «Інструкція з експлуатації» 20 травня о 19:00 у Dymchuk Gallery (м. Київ; вул. Ярославська, 21). У проект увійшли твори художника, що демонструють стан людини, країна якої втягнута у військовий конфлікт. Останній день виставки – 5 липня.
Так само 20 травня о 19:00 в Національному центрі Олександра Довженка (м. Київ, вул. Васильківська,1) відбудеться презентація першої громадської кіношколи-кіностудії «Українське КіноСелище» (Ukrainian Cinema Village), створеної для розвитку вітчизняного кіновиробництва. На заході також продемонструють тізер кіноальманаху «Пульс». Гості презентації: Олександр Даруга (режисер), Анастасія Матешко (продюсер та режисер), Володимир Войтенко (кінокритик), режисери «СУК», представники акторського та кастинг-агентства «ABA Studio».
21 березня о 16:00 у Львівському Палаці Мистецтв Василь Бажай презентує нову виставку. У проекті «2B ORNT 2B» він висвітлює поєднання душі та тіла через живопис. Відвідати експозицію можна за адресою: м. Львів; вул. Коперника, 17.
«ОНИ УСТАЛИ» – виставка мистецьких творів із колекції Андрія Супруненка. В неї увійшли твори Василя Цаголова, Павла Макова, Олега Тістола, Вінні Реунова, Володимира Буднікова, Влади Ралко і Романа Ліствака, створені в 1990-х–2000-х роках. Вона відкриється у Vozdvizhenska Art House (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) 21 березня о 19:00 і триватиме до 14 червня.
Експонат з проекту «Перспектива», що увійде до виставки «ОНИ УСТАЛИ»
«Мотиви та мотивації» – новий проект українського художника Юрія Сивіріна, презентація якого відбудеться 21 травня о 19:00 за адресою: вул. Воздвиженська, 34. Проект готується спеціально до презентації в Bereznitsky Aesthetics і буде показаний вперше до 21 липня.
Юрій Сивірін. «Херст: Васнецов» (2015)
«Сучасне єгипетське мистецтво: про революції та соціальні трансформації» – діалог між Наталкою Гуменюк і Басемом Юсрі, що відбудеться 22 травня о 19:00 у Центрі віузальної культури (м. Київ; вул. Пушкінська, 31-В-1). Розмова відбудеться в рамках проекту «Культура. Завтра», що покликаний публічно обговорювати складні теми й спільно працювати над стратегіями розвитку культури.
Басем Юсрі
Завершити цей культурний тиждень пропонуємо виставкою «Різкий симультанізм» у Музеї сучасного мистецтва Одеси. Це експозиція графіті-художника Валентина Лапшина, що стартує 24 травня о 18:00. Відвідати її можна до 21 червня із середи до неділі з 12:00 до 19:00.