Культурний маршрут (30.11-06.12)

Марафон благодійних проектів продовжується в Культурному маршруті і цього тижня. Дніпропетровськ зустріне соціальний арт-проект про життя дітей в інтернатах, а в київському музеї Шевченка відкриється виставка художників із обмеженими можливостями слуху. Цікавинки протягом цих семи днів знайдуть для себе і прихильники цифрового мистецтва: Львів потішить діджитал-арт-фестивалем, а Івано-Франківськ – безкоштовним воркшопом від відомого медіа-художника.

 

30 листопада в Київському молодому театрі (вул. Прорізна, 17) виступить естонсько-норвезький танцювальний дует Кеннет Флак і Кюллі Роосна. Митці покажуть перформанс під назвою «The Wolf Project», у якому розкажуть про стосунки між людиною та владою. Початок – о 19:00.

 

Фрагмент із вистави. Джерело: ufest.in.ua

 

30 листопада та 1 грудня в Івано-Франківську відбудеться освітній захід «vvvvWorkshop», присвячений створенню графічної анімації. Його проведе знаний в Україні медіа-арт художник Антон Лапов (Макаревич). Подія відбудеться за адресою: вул. Набережна, 42.

 


 

У вівторок, 1 грудня, о 19:00 у Щербенко Арт Центрі (м. Київ; вул. Щорса, 18д) відкривається нова виставка, що отримала назву «Час полотна». Це експозиція живопису та відео Ярослава Присяжнюка, в яких художник «всього лише фіксує момент». Проект можна буде відвідати до 19 грудня.

 

Ярослав Присяжнюк. Із серії «Час полотна» (2015)

 

Із 1 грудня Національний музей Тараса Шевченка (бульвар Шевченка, 12) продовжить серію проектів зі співпраці з людьми із обмеженими можливостями виставкою «Кольори, народжені в тиші». До експозиції увйшли роботи художників із вадами слуху, а також архітектура в мініатюрі Йосипа Осташинського та вишивка Андрія Згортюка.

 

Фасад музею

 

Також із 1 грудня поціновувачі українського мистецтва зможуть відвідати виставку вітчизняних художників в Українському інституті Америки у Нью-Йорку. До проекту «New Perspectives: 8 Contemporary Artist from Ukraine» увійшли роботи Михайла Деяка, Анни Валієвої, Артема Волокітіна, Тетяни Маліновської, Миколи Маценка, Степана Рябченка, Олега Тістола та Романа Мініна. Організатор виставки – київська галерея «Мистецька збірка».

 

Роман Мінін. «Нагорода за мовчання». Робота з проекту


Художниця Аліса Олева представить новий перформанс у стилі «психо-географічної прогулянки». Це відбудеться 2 грудня в дніпропетровській галереї «Артсвіт» (вул. Артема, 4-а). У ньому мисткиня продемонструє власну взаємодію із містом.

 

Аліса Олева під час перформансу

 

Так само 2 грудня у Галереї Львівської національної академії мистецтв (вул. Кубійовича, 38) стартує виставка «162». Вона продемонструє творчість випускників академії 2012-2014 рр., яка репрезентує досягнення молодих українських скульпторів і графіків.

 


 

Із середи, 2 грудня, у Школі візуальних комунікацій розпочинається лекторій «Трансформації міста», спрямований на привернення уваги до «проблемних» урбаністичних просторів Києва. Зокрема, 2 грудня о 19:00 графічний дизайнер Дмитро Хруневич презентує дослідження на тему «Дизайн громадьского тексту».

 


 

На наступний день, 3 грудня, у творчому просторі Port на Подолі (м. Київ; вул. Набережно-Хрещатицька, 10а) відкриється персональна виставка столичного художника Антона Карюка. У проекті «33 самотності» митець демонструє власні фази цього стану завдяки роботам олією на полотні.

 

Антон Карюк. «1. Приреченість». Робота з проекту

 

Також 3 грудня в Одесі відбудеться новий захід із проекту «Розвідка простору», в якому експерти з Німеччини розповідають про міську культуру. Цього дня о 19:00 відбудеться зустріч із істориком і кінодокументалістом Др. Клаусом Льозером на тему «Сутінки зображення – відео та відео-арт у пізній період НДР». Всі  заходи проекту тривають в просторі Термінал 42 (вул. Успенська, 44).

 

 

4 грудня дніпропетровський арт-центр Я Галерея (вул. Гусенка, 17) прийме соціальний арт-проект «Відкриваємо двері дітям», спрямований на привернення уваги до питання виховання дітей в інтернатах. Участь у ньому беруть Олександр Глядєлов, Група GAZ, Юрій Кручак, Олександр Курмаз, Антон Логов та Аліна Півненко. Нагадаємо, що у листопаді проект відбувся у Львові.

 

 

Юрій Кручак. «Вільне крило» (2014, фрагмент, фотографія, відео, інсталяція). Робота з проекту

 

У цей же день, 4 грудня, відомий український художник Юрій Соломко презентує виставку «Старі новини» у львівській Галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18). До проекту увійшли роботи Соломка на тлі мап світу як початку 1990-х, так і 2010-2015 років. Відвідати експозицію можна до 24 грудня.

 

 

Нарешті, у суботу, 5 грудня, у Львові відбудеться фестиваль «ART-pixel». Він об’єднає людей зі сфери візуального мистецтва, кіно, дизайну, програмування та скульптури.