Молодим художникам безкоштовно розкажуть про перформанси

В рамках конкурсу «МУХі-2015» відбудеться серія лекцій, присвячених мистецтву перформанса від представників української та зарубіжної арт-сцен. Вхід на всі події – вільний.

 

 

Розклад лекторію:

 

13:00
29 листопада
Kyiv Academy of Media Arts
вул. Дмитрівська, 80
Марек Покорний
Лекція «Із вітальні на сцену. Акціонізм, гепенінг та перформанс в сучасному чеському контексті»

Лекція присвячена розвитку чеського мистецтва перформансу від 40-х років до сьогодення. Чеський куратор розповість про головних представників та знакові події чеського акціонізму в його розвитку від характеру інтервенції в публічний простір до театрального оформлення.

Марек Покорний – арт-критик та куратор, директор галереї PLATO в Остраві, колишній директор Моравської галереї в Брно та куратор чеського павільйону у Венеції (2006) та словацького (2013).
---

19:00
30 листопада
НАОМА (Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури)
вул. Вознесенський узвіз, 20
Зінаїда Ліхачева
Лекція «Мистецтво перформансу і допоміжні практики художника на прикладі проекту Марини Абрамович "In Residence"»

Влітку цього року українська художниця Зінаїда Ліхачева була задіяна як фасилітатор (координатор) у проекті знаменитого майстра перформансу Марини Абрамович «In residence», який проходив у Сіднеї в рамках Kaldor Public Art Project. Що таке «In Residence»? Це проект, де Марина за допомогою своїх практик стирає межі між глядачем і об'єктом спостереження, міняючи їх місцями. Таким чином, глядачеві вдається отримати особистий досвід у тривалому перформативному процесі. У ході запропонованої лекції буде розказано про конкретні приклади і вправи методу Марини Абрамович, які Зінаїді Лихачевій вдалося попрактикувати.


План:

1. Коротка історія перформансу. Марина Абрамович

2. Опис проекту «In Residence»

3. Опис вправ з методу Марини Абрамович

Зінаїда Ліхачева – українська художниця. Її роботи представлені на міжнародному рівні в рамках численних групових та персональних виставках.

---

19:00
2 грудня
Щербенко Арт Центр
вул. Михайлівська, 22в
Олександр Соловйов
Лекція «Український перформанс»

Жанр перформансу залишався в тіні живопису та медіа-арту протягом становлення українського сучасного мистецтва. Але він існував та продовжує існувати.
Олександр Соловйов розповість про три етапи українського перформансу: 
- 80-ті роки – одеський андерграунд (доба акціонізму)
- 90-ті роки – художній рух Нова Хвиля в Києві
- з 2004 до сьогодні – соціально орієнтований перформанс (група R.E.P. та інші)

Олександр Соловйов – куратор багатьох мистецьких проектів, арт-критик та експерт актуального мистецтва. Серед кураторських проектів – "Український живопис ХХ століття", "Простір культурної революції", "Прощавай, зброє", "Перевірка реальності", "Новий простір", Testing station та ін.

---

19:00
4 грудня
Щербенко Арт Центр
вул. Михайлівська, 22в
Оксана Баршинова
Лекція «Перформанс та соціально-критичне мистецтво»

Масштабні протестні рухи, що пожвавилися в світі й Україні останнім часом, зробили актуальними ті форми мистецтва, що звертаються безпосередньо до глядача і взаємодіють з ним. Ця ситуація змушує нас згадати про бунтарські стратегії роботи з власним тілом, опробованими віденськими акціоністами та Крісом Бьорденом, конструктивні ідеї "соціальної скульптури" Йозефа Бойса та феміністські акції Валі Експорт.

Оксана Баршинова – історик мистецтва, завідувач науково-дослідного відділу мистецтва ХХ – початку ХХІ століть Національного художнього музею України, кураторка, експерт конкурсу МУХі 2015

---

19:00
8 грудня
Щербенко Арт Центр
вул. Михайлівська, 22в
Олександр Мамуня
Семінар «Використання права інтелектуальної власності на арт-ринку України»

План семінару:
- Загальні положення інтелектуального права в розрізі арт-індустрії
- Ефективне використання прав інтелектуальної власності учасниками арт-ринку (в т.ч. ліцензії, передача прав, створення творів за замовленням і т.д.)
- Способи захисту прав інтелектуальної власності як інструменти підвищення цінності таких прав

Олександр Мамуня – партнер юридичної фірми AEQUO. Практикує в таких напрямках, як інтелектуальна власність (авторське право та суміжні права, патенти, торговельні марки, комерційні найменування, доменні імена) та вирішення спорів. Олександр був неодноразово визнаний кращим юристом в Україні з інтелектуальної власності за результатами Юридичної премії року. Він також плідно співпрацює з Державною службою інтелектуальної власності України та брав участь у розробці та вдосконаленні ряду нормативних актів у аспектах, що регулюють відносини в галузі інтелектуальної власності в Україні.
---

«МУХі 2015» – четвертий незалежний конкурс молодих українських художників, організований куратором Боттега Галереї та Щербенко Арт Центру Мариною Щербенко. Шорт-лист 10 художників-номінантів премії МУХі 2015 був відібраний із 350 заявок міжнародним складом експертної комісії, що спеціалізується в галузі сучасного мистецтва.

 

Паралельно в Інституті проблем сучасного мистецтва триває виставка фіналістів конкурсу.

 

Джерело: сторінка проекту в Facebook