Театр, кіно, музика та література на фестивалі «Україна – вільна сцена»

З 7 квітня до 7 травня триватиме Перший мультидисциплінарний фестиваль сучасного українського мистецтва у Парижі «Україна – вільна сцена». Проект представлений та реалізований командою українського фестивалю «Гогольфест». «Україна – вільна сцена» відбуватиметься на різних паризьких локаціях, що були відібрані для проведення заходів, або самі запропонували своє партнерство.

 

 

Театр Монфор (Théâtre Monfort) приймає в рамках 10-го фестивалю Standard idéal («Ідеальний стандарт») MC93 постановку режисера та засновника театру «Дах» Влада Троїцького «Собача будка» та концерт Dakh Daughters. Вистава поєднає міф про Едіпа із мультиформатним кабаре. Також у театральну програму увійшов перформанс RESIST(R)ANCE на перетині царин актуальної музики, поезії та графічного мистецтва, участь в якому візьме колишній музикант гурту «Океан Ельзи» Юрій Хусточка, актор Діма Ярошенко та кілька музикантів київської джазової сцени.

 

Відповідальність за візуальне мистецтво на фестивалі взяла на себе галерея Slow Galerie. В ній виставлятимуться роботи молодих українських художників: Олекси Манна, Івана Семесюка, Христини Ярош та дуету Брати. А в середньовічній церкві Сен-Меррі розташується проект візуального та медіамистецтва «Декомпресія».

 

Кіночастина фестивалю «Україна – вільна сцена» триватиме з 8 до 14 квітня. Протягом цього часу парижани матимуть можливість знайомитись з найкращими взірцями українського кінематографу – від відомих фільмів, що стали класикою («Шкурник» Миколи Шпиковського, «Навесні» Михайла Кауфмана), до нових стрічок, яки ще не демонструвалися у Франції («Український аргумент» Сергія Маслобойщикова , «Чорний зошит Майдану», «Поводир» Олеся Саніна, «Брати. Остання сповідь» Вікторії Трофіменко).

 

В секції «Актуальна музика» на фестивалі виступить композитор Валентин Сильвестров, піаніст Любомир Мельник та гурт Million Kopek.

 

Сучасні українські письменники презентують на фестивалі «Україна – вільна сцена» свої книги французькою мовою. Андрій Курков розповість про переклад «Львівської гастролі Джимі Хендрікса», що вийшов друком у видавництві Liana Levi, а Марія Матіос – про французькомовну версію роману «Солодка Даруся» від видавництва Gallimard.

 

Нагадаємо, що презентація фестивалю «Україна – вільна сцена» відбулася 16 березня в Києві.